A TIT Jurányi Lajos Egyesülete az Alföldi Számítástechnikai verseny életre hívásával az elsők között teremtett lehetőséget a számítástechnika iránt érdeklődő diákoknak a megmérettetésre. 
A versenyt két kategóriában 7-8 és 9-10-es diákok számára szervezzük.
A verseny két fordulóból áll. Az elsőre minden 7-10. évfolyamos diák jelentkezhet. A jelentkezők száma iskolánként nincs korlátozva. A második, döntő fordulóra a legjobban teljesítő versenyzők jutnak be, kategóriánként 10-en. A felkészítő tanárok saját belátásuk szerint felsőbb kategóriába is nevezhetik a tanulóikat, illetve alsóbb évfolyamos tanulókat is indíthatnak.
 
Az  első forduló on-line zajlik, egyesületünk honlapján keresztül a versenyzőket delegáló iskolában. A feladatsor meghatározott időpontban és időtartamig elérhető, a diákok azt a saját iskolájukban oldhatják meg.   A versenyzőknek előzetesen regisztrálniuk kell. A verseny időpontjában a kapott egyéni jelszavukkal tudnak belépni a versenyfelületre. A feladatok elsősorban elméleti jellegűek, de tartalmaznak gyakorlati feladatokat is. A megyei fordulóra a nevező iskolák biztosítanak nem informatika szakos felügyelő tanárt. Minden feladatlap javítását egységesen a TIT Jurányi Lajos Egyesülete végzi.
 
Az országos döntő Nyíregyházán kerül megrendezésre.  A versenyzőknek  gyakorlati feladatokat kell megoldaniuk.  A tanulók versenyezhetnek saját laptopjukkal.  A használható szoftverek: Paint vagy GIMP, Powerpoint, Word, Sharepoint Designer, Excel, Access (ezeknek 2016- vagy 2019-es verziója, windows 8 vagy windows 10
 
Amennyiben a jelentkezők száma valamelyik kategóriában nem éri el  a 20 főt, a versenybizottság dönt a verseny megrendezéséről.
Eredményhirdetés a döntő napján. Díjazás: az 1-6 helyezett oklevelet kap, az 1-3  tárgyjutalomban részesül.
 

Aktuális verseny kiírás:

2020/2021 tanév: kiírásismeretanyag,  2020/21-es verseny jelentkezés

 

2019/2020 tanév: kiírásismeretanyag,  2019/20-as verseny jelentkezés

1. forduló eredménye: 7-8 évfolyam, 9-10 évfolyam

 

2018/2019 tanév: kiírásismeretanyag,  2018/19-as verseny jelentkezés

1. forduló eredménye: 7-8 évfolyam, 9-10 évfolyam

 

2017/2018 tanév: kiírásismeretanyag,  2017/18-as verseny jelentkezés
 
 
2015/2016 tanév: kiírás, ismeretanyag
 
 

Elmúlt évek feladatsorai (katt ide)

Elmúlt évek nyertesei:

2014/2015 tanév